Teisele sessioonile olid kutsutud külalised väljastpoolt meie võrgustikku. Lisaks meie uurijatele oli esindatud Taltech-i Tervisetehnoloogiate instituut, MTÜ Enneaegsed lapsed, Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Selts (Ann Paal), Eesti Fenüülketonuuria ühing (Ann Õun), Ravimitootjate Liit (Kristiina Roots) ja nooremast põlvkonnast Tartu Tamme Gümnaasium (meditsiiniklassi õpilased Kristi Kasemaa, Liisa Hunt, Terli-Tristina Laurits). Meie uurija Annika Tiit-Vesingi esindas ka Eesti Lastearstide Seltsi.
Prof Irja Lutsar tegi osalejatele lühikokkuvõtte Eesti Lasteuuringute Võrgustiku tegevusest.
Mark Turner tutvustas uut loodavat tugistruktuuri INFRASERV ja uuris meie võimekuse kohta rahvusvahelises ühenduses osalemiseks. Infraserv toob lasteuuringute paremaks läbiviimiseks kokku uurijad, ravimitööstuse, medtehnika ja andmetöötluse eksperdid, raviasutuste juhid, harvikhaiguste spetsialistid ja lastevanemate ühendused. Kohaletulnud olid ühel meelel, et Eesti jaoks on selles ühenduses osalemine oluline ja vajalik.
Kokkusaamise lõpetas prof Irja Lutsari juhitud paneeldiskussioon: Milline on Eesti võimekus lasteuuringute tugistruktuuri loomisel? Meie panelistidest Katrin Kaarna (Kliinilise Uuringute Keskus), Tuuli Metsvaht (Tartui Ülikooli Kliinikum), Kadi Lubi (Taltech Tervisetehnoloogiate instituut), Eva Näf (MTÜ Enneaegsed lapsed), Kristiina Roots (Ravimitootjate Liit) ja Annika Tiit-Vesingi (Eesti Lastearstide Selts) ei kahelnud keegi, et teaduspõhine meditsiin on laste ravimisel möödapääsmatu. Arutlejad olid ühel meelel, et uurijate järelkasvu koolitamine võiks alata väga varakult, samuti on oluline leida motiveeriv eeskuju. Värskeid ideid pakuti sotsiaalministeeriumi kaasamiseks ja meedia kaudu patsientide ja ühiskonna mõjutamiseks.
ELAV püüab oma edasises tegevuses eelnimetatud häid mõtteid ellu viia.
ELAV tänab meeldiva koostöö eest koosoleku korraldamiselt Anne Räsu Ida-Tallinna Keskhaiglast ja toitlustajat Tark Catering sujuva teeninduse ning maitsva toidu eest.
Kirjuta esimene kommentaar